Prečo rozpútal pastiersky list takú diskusiu???

Autor: Alžbeta Hrušovská | 3.12.2013 o 20:11 | (upravené 3.12.2013 o 20:37) Karma článku: 17,65 | Prečítané:  10563x

Som katolíčka. A nehanbím sa za to. A v nedeľu som bola v kostole a po prvýkrát som reálne vedela, o čom bude pastiersky list. Už večer predtým sa totiž na sociálnych sieťach rozbehla búrlivá diskusia. A tak som čakala a počúvala. A počúvala. A ak som doteraz nestála pevne za biskupmi, už budem. Lebo ak dokázali napísať taký list, ktorý rozpútal takúto diskusiu, tak klobúk dole za odvahu.

Nebudem sa ani tak vyjadrovať k listu ako k reakciám a možno k všeobecnej situácii. List si komentovať nedovolím, no môžem povedať, že s ním plne súhlasím. A tí, čo kričia, že ,,kultúra smrti" neexistuje, prosím, zobuďte sa. Potraty už dovolené sú, hovorí sa o eutanázií a o redefinícii manželstva. Nič v zlom, ale dvaja gejovia ani dve lesby dieťa nesplodia, takže nemôžu tvoriť kultúru života. Môžu sa o ňu zasadzovať, ale nový život nesplodia.

Začínam sa cítiť, že LGBTI menšina sa snaží ,,prevalcovať" heterosexuálnu väčšinu. Rozmýšľam, čo bolo tým spúšťačom. Mne osobne homosexuáli nevadia. Žila som v zahraničí dostatočne dlho, aby som ich spoznala a dokázala akceptovať. A rovno vravím, nie všetci majú potrebu zasadzovať sa za ,,manželstvo" či výchovu detí. Žijú si pokojný život a uvedomujú si, že sú v menšine, no rešpektovaní. Podotýkam, v menšine!!!

Vo Francúzsku a vo Veľkej Británii sa zavádzajú miesto pojmov otec a matka pojmy rodič 1 a rodič 2. No dovoľte! Dúfam, že raz budem matkou a že sa nebudem musieť hanbiť za to, že som matka! A že môj manžel bude otec a moje deti povedia, že majú mamu a ocka a nie rodiča 1 a rodiča 2! Sorry, odbočila som, no mám pocit, že to súvisí...

Biskupi boli tvrdí. Boli nekompromisní. Konečne odrazili útok. A spustila sa vlna kritiky. Rozčerili hladiny vôd, do ktorých vraj ,,nemajú zabŕdať" pre to, aby neboli považovaní za konzervatívnych a tvrdých. Hurá! Zobudili sa! Konečne bez obalu a tvrdo prezentovali to, čo už dlho je podávané v salónkovom obale. Na nič sa nehrajú a povedali na plné ústa to, čo si myslia a prezentovali názor, čo zastávajú.

Možno použili tvrdé slová. Možno sa budú pohoršovať. Možno sa v samotných radoch katolíkov nachádzajú takí, čo s tým nesúhlasia.

A čo. To, že Cirkev odsudzuje homosexualitu, ale nie homosexuálov, sa nemení. A to, že Ježiš odsudzuje hriech, ale nie hriešnika, ostáva tiež.

Tak ak chcete, odsúďte list. Odsúďte slová. Ale neodsudzujte biskupov. Aj oni sú len ľudia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Reportáž Zuzany Kepplovej

Kauza Dobšiná: Čo sa to stalo v našom meste

Prečo Dobšinčania odchádzajú a prečo zostávajú.

Dobré ráno

Dobré ráno: Grónsko ustálo Trumpove chute. Nateraz

Dánska premiérka označila debatu o predaji Grónska za absurdnú


Už ste čítali?