Stretla som sa s donom Boscom!

Autor: Alžbeta Hrušovská | 19.4.2013 o 9:19 | (upravené 19.4.2013 o 11:48) Karma článku: 7,71 | Prečítané:  487x

Áno! Stretla som sa naživo a osobne s donom Boscom. A nemusela som ani cestovať do Turína, žiadať o prijatie ani vypĺňať nejaké formuláre. Jednoducho som nastúpila do autobusu a vystúpila na Sásovej. Potom som prešla pár metrov a v kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov už čakal on. Potichu si ležal pred oltárom. Okolo neho pár ľudí. Mladí, starší, deti, rodiny. Postupne prichádzali, až sa celý priestor zaplnil. Don Bosco prišiel na Slovensko!

Pozorne som sledovala jeho púť už od začiatku. Hoci som dušou i telom Košičanka, nemohla som sa s ním stretnúť doma. A keďže kúsok môjho srdca už patrí Banskej Bystrici, počkala som tu na jeho vzácnu návštevu.

Po prednáškach a obede som nastúpila do autobusu a okolo pol tretej som sa konečne pozdravila: Ciao, don Bosco! Come va? :) Bol taký istý, ako som si ho pamätala z Turína. Pokojný, tichý, nestál o nejaké prehnané oficiality. Využila som ešte čas, kým sa ľudia len schádzali a pekne sme si pokecali. Všimla som jednu zaujímavú vec - ako tak nehybne ležal, vyzeralo to, že sa pozerá na Krista. Áno, na Krista, ktorý visí na kríži nad oltárom. Kristus sa pozeral na dona Bosca a don Bosco na Krista. Tak ako vždy.

Nebola som jediná, ktorá sa s ním chcela stretnúť. Postupne prichádzali, aby sa zoznámili či pozdravili ako starí známi. Rodiny s deťmi, tetušky z kostola, zasvätení i laici, seminaristi aj vysokoškoláci, zdraví aj chorí. Každý chcel vidieť dona Bosca.

Na chvíľu som sa nad tým pozastavila. Don Bosco ležal vedľa Bohostánku. Koľko z ľudí si však nezabudlo pokľaknúť a vzdať úctu najvyššiemu?

Na chvíľu som mala pocit, že don Bosco zatienil najvyššieho. Že sa pozabudlo, prečo vlastne prišiel.

Na chvíľu som sa zarazila aj sama nad sebou a položila si otázku, prečo, don Bosco?

Na chvíľu som neodkázala pochopiť, aký plný môže byť kostol - snáď to nebolo tak ani na Veľkú noc...

Potom som tieto otázky predložila Bohu a odpoveď prišla celkom rýchlo. Don Bosco už za života priťahoval mladých k Bohu. Možno preto mu závideli tú jeho popularitu. A dnes zrazu don Bosco pritiahol ľudí do chrámu. Ešte vždy to dokáže, aj 125 rokov po smrti...Nesmieme však zabudnúť na to, že don Bosco je príkladom, ako žiť život s Bohom - byť zameraný na život s Kristom.

Po vešperách, ruženci, dvoch svätých omšiach, obnovených sľuboch, bol kostol stále plný. Naozaj, ľudia túžia vidieť tohto úspešného projektového manažéra don Boss-ca, ktorý si bral príklad z najvyššieho Boss-a.

Mladí držali stráž celú noc. Ráno sa s ním rozlúčili a don Bosco putuje ďalej. Ešte pár dní bude aj ,,fyzicky" medzi nami. Pretože duchovne je tu vždy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?